Бібліотеки світу

1. Британська Бібліотека (British Library)
Великобританія

Національну бібліотеку Британського королівства було засновано у 1973 році. У сховищах перебуває більше ніж 150 млн. різноманітних видань всіма відомими писемними мовами та у всіх форматах: книжки, журнали, газети, документи, аудіо/відео записи, карти, марки, живопис. У колекції бібліотеки 25 млн. примірників книжок, а також унікальні манускрипти датовані 300 рік до н.е. Кожного року до фонду бібліотеки додається ще 3 млн. примірників.


2. Бібліотека рідкісних книг Бейнеке Єльського університету, Коннектикут, США
Бібліотека була створена у 1963-ому році, як дарунок для родини Бенеке. Будівля була спроектована архітектором, володарем Прітцкерівської премії, Гордоном Баншафтом. Це найбільша у світі будівля для збереження рідкісних видань.

3. Публічна бібліотека Айови, США
Заснована в 1896-ому році Публічна бібліотека Айови слугувала її мешканцям протягом століття. На сьогоднішній день бібліотека обслуговує територію із населенням 69 тисяч мешканців штату. Вона налічує близько 67 тисяч карток.

4. Бібліотека штату Вікторія, Австралія
Ця бібліотека є центральною книгарнею штату Вікторія. Бібліотека містить майже 2 мільйони книг, в тому числі щоденники засновників міста Джона Бетмена і Джона Паско, а також фоліанти капітана Джеймса Кука.

5. Бібліотека аббатства Ad Mont, Австрія 
Бібліотечна зала, збудована в 1776-ому році за ескізами архітектора Йозефа Хубера, становить 70 метрів у довжину, 14 метрів у ширину і має 13 метрів висоти. Вона вважається найбільшою монастирською бібліотекою в світі.

Стеля бібліотеки - це фрески Бартоломео Альтомонте. Світло в приміщенні, яке виконано у білих та золотих кольорах, забезпечують 48 вікон.

Тут міститься 1400 рукописів, а також 200 тисяч томів літератури.

6. Бібліотека Хосе Васконселоса, Мексика
Ця бібліотека вважається "Мегабібліотекою" та найбільш спірним та затратним проектом. Вона названа на честь Хосе Васконселоса, філософа та президента національної бібліотеки Мексики.

Площа бібліотеки - 38 тисяч квадратних метрів. Початкова собівартість будівлі - 954 млн. песо (98 млн. доларів США).


7. Національна бібліотека республіки Білорусь, Мінськ
Національна бібліотека Білорусі містить найбільше зібрання білоруських друкованих матеріалів, а так само третю за величиною в світі колекцію книг російською мовою. але відомої вона стала не завдяки цьому, а завдяки будівлі, в якому вона розташувалася.Воно було добудовано в 2006 році і має 22 поверхи. Багато критикують споруда завдяки неправильній формі, але це все одно робить бібліотеку однією з найбільш незвичайних у світі. Нова будівля була спроектована архітекторами Михайлом Виноградовим і Віктором Крамаренко
8. Бібліотека Александріна в Єгипті
Бібліотека Александріна є головною бібліотекою і культурним центром, розташованим на березі Середземного моря в єгипетському місті Александрія. Побудована на місці стародавньої бібліотеки Олександрії
9. Міська бібліотека Штутгарта

Цей найсучасніший медіацентр відкрився в Штутгарті зовсім недавно. Завдяки незвичайному дизайну і вибору кольору вся увага відвідувача тут спрямовано виключно на книжкові полиці. Безсумнівно, що саме такими будуть бібліотеки майбутнього.
10. Бібліотека University Club, Нью-Йорк, США
Бібліотека була створена у 1865-ому році. Однак, за деякими даними, її створили студенти Єльського університету восени 1861-ому році, як клуб.


11. Автобус-бібліотека (Болгарія)

Списаний транспорт багатих країн передається в менш забезпечені країни. А там найчастіше, втративши половину своїх запчастин, автобуси і тролейбуси відправляються на металобрухт. Але в місті Пловдив в Болгарії вирішили продовжити життя автобуса і зробити з нього бібліотеку.
Бібліотека діє на безкоштовних умовах і будь-хто може зайти всередину і почитати годинку-другу. Тут обладнані місця для десятка відвідувачів, а також невелика кухня, де можна заварити собі чай або каву.
12. 4. Бібліотека рідкісних книг і манускриптів Байнеке, Нью-Хевен, США.

Бібліотека стала даром сімейства Байнеке Єльському університету в 1963-му році. Подібно казковій оселі Баби Яги, в бібліотеці немає вікон, зате стіни зроблені зі спеціального напівпрозорого мармуру, який може утримувати потрібну для зберігання рідких книг температуру. Тут знаходиться одна з 48-ми Біблій Гутенберга.







Немає коментарів:

Дописати коментар